ПАМ’ЯТКИ МІСТА КОРОСТИШІВ

Історики стверджують, що це давньоруське місто, його називають царством гранітних каньйонів. Перша письмова згадка датується 1499 роком, але напевне воно виникло набагато раніше. Сьогодні ми розповімо, що цікавого варто відвідати туристу, щоб це місто назавжди залишилось у серці:

  • Коростишівський кар’єр

Найвідоміша пам’ятка, яку створила сама природа. Це озеро зі скелястими берегами висотою понад 10 метрів, що поросли березами та соснами. Ця мальовнича краса захоплює дух, та знаходиться перед в’їздом до Коростишева з боку столиці. Вода в цьому озері незвичайного бірюзового відтінку, а вертикальні стіни з цікавим природним рельєфом приваблюють альпіністів.

  • Костел Різдва Пресвятої Богородиці

Перший дерев’яний храм було побудовано ще в 1608, кошти надав граф Олізар. Потім майже через двісті років у 1779-му, нащадки графа відбудували храм вже з каменю. За часи радянської влади його використовували як сховище, кінотеатр. Потім, коли Україна стала незалежною, його передали у підпорядкування місцевим католикам. У 2008 році була проведена повна реконструкція.

  • Садиба графа Олізара

До наших часів нажаль весь маєток не зберігся, але ми можемо побачити окремі будівлі, службовий флігель то деякі частини колонади. Також тут можна прогулятися парком химерних гранітних скульптур.

  •  «Поліська хата»

Тут збережені усі традиції XIX століття, господиня вам приготує у печі справжній український обід та проведе майстер-класс з виготовлення родинного оберега, який ви потім зможете забрати додому.

  • Стародовній ідол у вигляді жаби

Його дістали з дна річки Тетерів, та встановили на скалі Фелінського. Стародавні перекази свідчать, що цей камінь був священним для слов’ян, його вважали символом «богині-жаби».

  • Міський парк

Його було засновано ще в 1820 році. Раніше тут розташовувався один з маєтків родини Графа Олізера. Зараз залишились тільки декілька колон, та купальня з мордою лева. Також тут є кам’яні скульптури, деякі з яких доволі. Тут можна знайти скульптури людей, тварин та міфічних істот. Ще у парку є ставок з двома невеликими острівками.

У Коростишеві ви побачите рукотворні та природні дива, зможете випити з джерела цілющої срібної води та відчути на собі давню енергію на слов’янських місцях сили.  Мандруйте Україною!