Київ і його визначні пам’ятки на межі тисячоліть

Київ – столиця України, найбільше місто країни. Він приваблює людей з усієї Європи престижними університетами та старовинними культурними пам’ятками. Київ втратив якийсь дух старого міста, але нові будівлі надають йому сучасний вигляд і задають швидкий темп життя місцевим жителям.

Подивитися все місто за один день навряд чи вийде, але частина пам’яток розглянути, можливо. Отже, топ 10 найкрасивіших місць в Києві.

Золоті ворота
Оборонна споруда X-XI століття, яке служило входом в місто, вражає своїми розмірами. Церква позначала християнське місто. Ворота реставрувалися неодноразово, але зараз є реальна можливість побачити їх первозданний вигляд. На території комплексу часто проводиться виставки та фестивалі.

Батьківщина мати
Гігантська скульптура матері, побудована на честь пам’яті героїв Великої вітчизняної війни. На верхівці пам’ятника є оглядовий майданчик, з якого відкривається весь Київ. У парковій зоні розташовується невеликий історичний музей подій ВВВ.

Будинок-музей Булгакова
Булгаков всім серцем любив Київ і деякі час жив в ньому. Саме тут знаходиться музей його життя і творчості, інтер’єр повністю відповідає тій епосі. Здається, ніби час там зупинився. Особливістю будинку є дзеркало, в якому живе привид письменника.

Софійський собор
Один з перших соборів старого Києва. Він був в ролі монастиря, школи і бібліотеки. Зараз – знаменитий храм, з безліччю іконостасів та зразками візантійської розписи. Також там зберігається знаменита шапка Мономаха і поховання князя Ярослава.

Хрещатик
Найдовша пішохідна вулиця в Європі, її протяжність становить близько 1,5 км. Також є центральною вулицею Києва, всі заходи проходять саме на Хрещатику. Тут же знаходяться будівлі адміністрації, торгові центри, бутіки і ресторани, а вночі запалюється ілюмінація.

Майдан Незалежності
Популярність йому принесли події осені 2013 року. Незважаючи на сумну славу, Майдан дуже гарний, тут же розташована Стелла Незалежності – головний символ міста, красиві фонтани і торгові центри.

Маріїнський палац
Шикарна будівля в стилі бароко несе функцію резиденції глави держави. Також в палаці організовують прийоми важливих гостей та урочисті заходи. Варто подивитися хоча б зовні, але і всередині не менш красивий.

Києво-Печерська Лавра
Головний храм для всіх українців, адже крім чудо дієвих ікон, в підземеллях покояться мощі святих. Зовнішній вигляд вражає, помпезне будова не залишається непоміченим.

Будинок з химерами
Дійсно оригінальна будівля, яке охороняють герої різних міфів і легенд. Зараз воно використовується як резиденція президента. Тому екскурсії проводяться лише в строго зазначений час.

Оперний театр імені Тараса Шевченка
Найзнаменитіший театр в Україні, його розкішний зовнішній вигляд в стилі модерн і інтер’єр в стилі бароко однозначно привертають увагу туристів. Кращі вистави світу ставлять на його сцені. А не менше знаменитим театр став після вбивства в ньому Петра Столипіна, тому ходять легенди, що його дух і досі живе в театрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Навігація по публікаціях