Дайджест новин в Україні за березень

Політикум України сьогодні насичений подіями як ніколи. Безумовно, майже всі розглядається я в розрізі нинішньої ситуації, пов’язаної з пандемією коронавируса в світі. Про найважливіших березневих подіях в політиці читайте в нашому новинному дайджесті.

• Через кілька днів після відставки Олексій Гончарук дав розгорнуте інтерв’ю одному з українських видавництв, в якому прокоментував своє звільнення: «Це було повністю політичне рішення Президента Зеленського. Ми впровадили системну боротьбу з корупцією в секторі енергетики, надр і лісогосподарства. Така наша діяльність не подобалася багатьом групам впливу ».
  • Президент Володимир Зеленський попередив Емануеля Макрона про небезпеку «загравання» з Кремлем. Як повідомляє провідне політичне видання The Guardian, нинішній український Гарант високо оцінює внесок Президента Франції, а також канцлера Німеччини Ангели Меркель, в стабілізацію відносин України і Росії. Однак, Володимир Зеленський негативно оцінив спроби Макрона налагодити знову відносини з Росією. Президент України зазначив, що не можна одночасно бути в коаліції підтримки України Заходом і дружити з Росією.
  • На дорадчій раді у Верховній Раді глава партії «Європейська солідарність» виступив з пропозицію організувати зелений повітряний коридор для доставки гуманітарних медичних вантажів в Україну. Також Петро Порошенко запропонував парламентаріям об’єднати свої зусилля для підтримки економіки в умовах економічної кризи. Екс-президент вважає неприпустимим скорочення деяких статей витрат з бюджету, зокрема, на підтримку фермерів.
  • Ігор Уманський, Міністр фінансів, прокоментував чутки про можливу реструктуризацію державного боргу України в зв’язку з початком світовою економічною кризою. Він заперечує таку можливість, незважаючи на те, які виклики стоять сьогодні перед Україною. Також глава Мінфіну заявив, що переговори з МВФ виходять на фінішну пряму.
  • «Температуру» на ринку праці підвищить також і ціла армія «заробітчан», які повернулися в рідну Україну. Через це ринок праці буде сильно «лихоманити» протягом тривалого терміну. У Кабміні зараз розробляється план по стабілізації економічної ситуації і на ринку праці.